Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Potrzebujesz informacji o korekcie wzroku Kraków? Dobrze trafiłeś!

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować uciążliwe i nieraz niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – metoda bezpieczna i nieinwazyjna

Do niedawna korekcja wad wzroku sprowadzała się do zakładania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji pozwalające na leczenie presbiopii, krótkowzroczności, dalekowzroczności, a także wielu rzadszych schorzeń. Nadzwyczaj popularna jest laserowa operacja wzroku znamionująca się wysoką efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent prędko powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie pracuje wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje adekwatną metodę leczenia oraz wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego ekwipunku diagnostycznego, dlatego są w stanie zidentyfikować nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący metodą niezbędną w wykrywaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej oraz innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie także z innymi dolegliwościami, jak przykładowo usuwaniem kaszaków oraz ciał obcych z oka.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]