Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie świeżości nadają jony ujemne tworzące się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pomyślny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie, oczyszczają powietrze oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może nastąpić na skutek wydzielania się ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego bądź wyładowania elektrycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak kopiarki, telewizory czy komputery, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym z papierosów czy szkodliwe wirusy i drobnoustroje. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szpitalach, biurach, placówkach oświaty czy urzędach, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.