Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Problem zanieczyszczenia powietrza zagościł już w świadomości statystycznego Polaka i z rzadka bywa bagatelizowany. Mieszkańca naszego kraju są świadomi, że jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma istotny wpływ na nasz stan fizyczny. Jednakże póki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy powinien sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w naszych sklepach

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo pojawienia się dużego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój wielu schorzeń układu oddychania narażeni są najczęściej rezydenci dużych miejscowości lub terenów w pobliżu fabryk wydalających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu zminimalizować szkodliwe oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak przykładowo Blueair, Webber bądź GREE, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to w tej chwili coś nowego na naszym rynku. Co interesujące, poza filtrowaniem z powietrza pyłów, często mają one także inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły i drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza występują w kilku rozmiarach, dlatego bez trudu znajdziemy sprzęt najlepsze do określonej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są względnie nieduże, dlatego bez ograniczeń daje się przenieść je między pomieszczeniami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wychwytują one też bakterie oraz grzyby, które mogą wywoływać rozmaite reakcje alergiczne bądź choroby, a także groźny formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje powietrze, co tworzy w domu rześką atmosferę, a równocześnie przynosi lepszy sen. Część urządzeń ma też czujniki ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Używanie oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim alergikom.