Endodoncja mikroskopowa – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując nowoczesne narzędzia i – co najważniejsze – efektywne leki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować nam, iż zabiegi będą w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, dzięki którym stomatolog może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych warstw uzębienia. Warto przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się również innych, nierzadko naprawdę złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba transmitują do ekranu przed oczami stomatologa, ograniczając niemal całkowicie ryzyko wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także mierzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym stomatolodzy stosują także specjalne narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie zawsze jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, warto wybrać się do dentysty dysponującego odpowiednimi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci piszą w sieci.