Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Polacy powoli nabierają świadomości, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, roztocza, sadzę czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co wyeliminują?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM2.5 i PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i ekspresowo eliminuje także wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.