Jak wybrać urządzenie do oczyszczania powietrza?

Kwestia złej jakości powietrza dotyczy nawet mieszkańców małych polskich miast. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w całej UE. Brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych, a także sankcji za utylizację w paleniskach niebezpiecznych materiałów (jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku) , a także ciągnący się przez długi okres czasu brak regulacji dotyczących instalacji grzewczych, doprowadziły do dużego zapylenia powietrza. Oddziałuje to negatywnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można wobec tego zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza – odfiltruj pył PM10

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie kraje wysoko uprzemysłowione powinny szybko rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu swoich obywateli. Będzie to niewątpliwie niełatwy oraz długi proces. Niemniej jednak miast wyczekiwać, aż polepszy się jakość powietrza, można od razu na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Dzięki pokojowym oczyszczaczom powietrza w paręnaście minut można całkowicie odfiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 i PM10), a także większość grzybów i mikroorganizmów, powodujących częstokroć wiele problemów zdrowotnych. Zalety posiadania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie w szczególności osoby borykające się z astmą bądź alergią, ale i osoby zdrowe w mgnieniu oka poczują pozytywny wpływ czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na atesty

Obywatele mocno uprzemysłowionych terenów lub zamieszkujący wzdłuż dróg ekspresowych powinni wybrać oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj zwłaszcza o wychwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno również wyłapać nie tylko bakterie, wirusy oraz zalążki grzybów, ale też szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszych domach w mniejszej lub większej kondensacji. Wybierając aparat do oczyszczania powietrza, trzeba upewnić się czy ma ono stosowne certyfikaty.