Maska ochronna – zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusami

Do niedawna maski ochronne kojarzyły się tylko ze służbą medyczną czy też grupami turystów odwiedzającymi nasz kraj. Ostatnio z uwagi na szerzące się cyklicznie groźne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te, których można używać wiele razy, są przez Polaków noszone na co dzień.

Do czego używane są maski ochronne na twarz?

Maski ochronne osłaniają usta i nos, dzięki czemu zagrożenie dostania się bakterii i wirusów do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przezroczystą plastikową przyłbicę, która w pełni zabezpiecza twarz, a zwłaszcza oczy, przez które też może dochodzić do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być stosowane przez lekarzy, pielęgniarki i strażaków, którzy są na co dzień narażeni na bezpośrednią, długotrwałą styczność z ludźmi roznoszącymi chorobę. Zdrowym ludziom takie maseczki posłużą do osłony przed niebezpiecznymi patogenami w trakcie podróży komunikacją miejską lub codziennych zakupów. Stało się to bezsprzecznie koniecznością w czasie zagrożenia zachorowaniem na niezwykle niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do powszedniego wykorzystania?

Maska ochronna musi mieć styczność ze skórą włącznie nie podrażniającą powłoką tkaniny, przykładowo bawełny. Maseczki na twarz powinny być wygodne oraz umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Poleca się nabywać maski na twarz, które przed zapakowaniem są ozonowane i które wytwarzane są z wykorzystywanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wiele razy, rzecz jasna pod warunkiem trzymania się zaleceń zawartych w dołączonej do opakowania instrukcji.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]