Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Chcesz kupić urządzenie do drenażu limfatycznego? Wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz pompujące, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują maszyny do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację chłonki. Jest multum powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, więc bez problemu można spakować je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe i miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]