Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Potrzebujesz informacji o korekcie laserowej wzroku Kraków? Dobrze trafiłeś!

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, dostęp do różnych zawodów oraz wygoda w codziennych sytuacjach – to tylko kilka z powodów, które skłaniają wiele osób do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach ciągle wzrasta, na co wpływ ma z pewnością lepsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia) oraz bardzo małe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, bo stanowią czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się wspaniałe rezultaty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei usunąć hyperopię. Aktualnie najpopularniejszym rodzajem lasera używanego w trakcie zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego modelowania, a równocześnie minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia masa argumentów. Najważniejsze to w szczególności precyzja, mała inwazyjność, efektywność oraz prawie nie istniejące zagrożenie powikłań. Trzeba wspomnieć też o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, iż w poniektórych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, ciążę i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]