Terapia małżeńska – rozwiąż problemy z partnerem

Pilnie szukasz specjalistów doświadczonych w zakresie terapii małżeńskiej UK? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Każda para może wpaść w przeróżne kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Idealnym wyjściem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach jest skuteczna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi kłopotami. Specjalista pomaga przezwyciężyć trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, kiedy między małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie umieją rozwiązać samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy i zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś od siebie. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się określenie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich trudności. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, aby skutecznie radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że dzisiaj bez trudu znajdziemy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia terapię oraz zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a z jej pomocą partnerstwo jest w stanie wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339