Vitberg – utworzono pierwszą Pracownię Wibroterapii w Polsce

Na www.youtube.com/watch?v=UjB6L8FIPG4 znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o marce Vitberg

W 2018 roku na AWF-ie w Krakowie zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Projekt powstał przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z zamiarem przeprowadzania badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm człowieka. Odbywać się w niej będą też zajęcia dla studentów AWF-u z zakresu fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej oraz kosmetologii. Zestawy RAM Vitberg+, w które wyposażona jest pracownia, będą służyć również do regeneracji sportowców. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

Do jakich badań przyczynią się aparaty firmy Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty testów mogą pomóc w usprawnieniu treningów sportowców wyczynowych czy modernizacji terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z zakresu fizjologii i biochemii. Obserwacji poddany zostanie wpływ terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty obserwacji będą porównywane z rezultatami laboratoriów z całego świata.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]