Zabiegi cross-linking Megaride i Topoguided – o leczeniu stożka rogówki

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o korekcji stożka rogówki, uzyskasz na voigtklinikaoka.pl.

Stożek rogówki to dolegliwość, która niesłychanie utrudnia codzienne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia, a przy tym może być powodem kolejnych schorzeń oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne dysponują środkami pozwalającymi poradzić sobie z tym problemem. Jak zatem winna przebiegać korekta stożka rogówki?

Stożek rogówki nierzadko towarzyszy innym chorobom oczu

Rogówka to przezroczysta część oka, która mocno ogniskuje promienie światła. Mieści się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jakkolwiek ma mnóstwo receptorów bólu. W okolicy drugiej i trzeciej dekady życia może ulec zniekształceniu polegającemu na uwypukleniu oraz ścieńczeniu w centralnej części. Jest to skutkiem nadwątlenia tkanki, która – jak się przypuszcza – robi się podatna na oddziaływanie wolnych rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz miopię, przez co pacjent widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie świetlne. Chorzy uskarżają się też na podrażnienie oczu, czasami występuje także podwójne widzenie. Choroba ta nierzadko współistnieje z pozostałymi wadami oczu, np. zapaleniem spojówek. Szczęśliwie współcześnie możliwe jest efektywne leczenie stożka rogówki. We wczesnej fazie choroba jest adiustowana z wykorzystaniem soczewek kontaktowych albo szkieł korekcyjnych, po pewnym czasie natomiast nieodzowne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekta stożka rogówki – metody cross linking i Topoguided

Korekcję stożka rogówki przeprowadza się za pomocą przeróżnych procedur medycznych. Dzisiaj najbardziej efektywnym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się dodatkowo w korekcie stożka rogówki poprzez modelowanie, czyli zabieg Topoguided. Świetne rezultaty zapewniają procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia niwelowanie astygmatyzmu czy też krótkowzroczności za pomocą soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą też po jakimś czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkowicie zlikwiduje wadę wzroku.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]